ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

Τη Δευτέρα 20-2-2023 οι μαθητές   είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά και να ακούσουν τα  ξύλινα , χάλκινα πνευστά και κρουστά όργανα  της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Βόλου, μέσα από το μουσικό πρόγραμμα  που διοργάνωσε η  Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση και περιλάμβανε  την παρουσίαση οργάνων σε σχολεία και την γνωριμία των παιδιών με τον θαυμαστό κόσμο των οργάνων της Φιλαρμονικής Ορχήστρας. Οι μαθητές είδαν, άγγιξαν τα όργανα και ενημερώθηκαν για το καθένα ξεχωριστά.Στο τέλος έλυσαν τις απορίες τους, αλλά και άκουσαν μοναδικά μουσικά κομμάτια, που έπαιξαν εξαιρετικά  οι μουσικοί που μας επισκέφτηκαν.Η παράσταση ήταν ξεχωριστή και το χειροκρότημα πολύ δυνατό! Ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη ευκαιρία!

Τα σχόλια είναι κλειστά.