Καλώς ήρθατε!

Μικροί και μεγάλοι φίλοι του Σχολείου,
σας καλωσορίζουμε στον ιστότοπό μας . Σ΄αυτό το κομμάτι του διαδικτύου θα έχετε την πληροφόρηση για τα ιστορικά στοιχεία, το προσωπικό και το μαθητικό δυναμικό, τους τρόπους επικοινωνίας  που αφορούν στο κάθε σχολικό έτος. Θα μπορείτε να ενημερώνεστε σε ό,τι αφορά στην κανονική λειτουργία του Σχολείου αλλά και σε ό,τι έκτακτο προκύπτει στη σχολική μας ζωή. Να αναζητάτε χρήσιμες πληροφορίες και υλικό μέσα από τους συνδέσμους που έχουμε αναρτήσει, να παρακολουθείτε τις εκπομπές του Ευρωπαϊκού Μαθητικού Ραδιοφώνου.

Φιλοδοξούμε ότι  η ανάρτηση υλικού από πλευράς μας στον  ιστότοπό μας καθώς και οι ενημερωτικές επισκέψεις του  από μέρους σας  να γίνει  μια από τις καθημερινές συνήθειες όλων όσων συμμετέχουν στη σχολική μας κοινότητα και όχι μόνον.

Ευχαριστούμε τη συνάδελφο εκπαιδευτικό πληροφορικής Κατερίνα Μπελόγια για το στήσιμο της ιστοσελίδας μας και για τη λειτουργία της στη φετινή σχολική χρονιά 2018-19.

Για το Σύλλογο Διδασκόντων
του  1ου Δημοτικού Σχολείου Βελεστίνου

O Δ/ντης του Σχολείου
Χατζηγιάννης Ιωάννης