ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΛΙΝΘΟΚΕΡΑΜΟΠΟΙΙΑΣ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑ

Οι μαθητές των Β’ και Γ΄τάξεων του σχολείου μας  επισκέφτηκαν το Μουσείο Πλινθοκεραμοποιίας Τσαλαπάτα για να συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα ¨Φυτά και ζώα αλλιώς ” . Τα παιδιά αφού παρακολούθησαν σχετική εκπαιδευτική ταινία δημιούργησαν,  χρησιμοποιώντας κατάλληλα  χρώματα , έργα με τα αποτυπώματα των χεριών τους. Τα θέματα αφορούσαν την πανίδα…

Συνέχεια

ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου το 1ο Δημοτικό Σχολείο Φερών – Βελεστίνου πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στον Αθλητικό Σύλλογο Πολεμικών Τεχνών – TaeKwonDo “Ωρίων” και στη Σχολή KickBoxing και Πυγμαχίας “Fighters Βελεστίνου”. Οι συγκεκριμένες εκπαιδευτικές δράσεις πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 30 Σεπτεμβρίου….

Συνέχεια