ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ ΚΑΡΛΑ ΤΟ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΝΑΛΙΩΝ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Δ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟΝ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΡΛΑΣ- ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΤΗ ΛΙΜΝΗ ΚΑΡΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΝΑΛΙΩΝ

Η Δ΄Τάξη στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων με θέμα” νερό με το μέτρο” επισκέφτηκε με τη συνοδεία των δασκάλων τους  το κέντρο πληροφόρησης για τη λίμνη Κάρλα στο Στεφανοβίκειο, καθώς και το κέντρο Φυσικής Ιστορίας της λίμνης Κάρλας στα Κανάλια. Στη συνέχεια περιηγήθηκαν περιμετρικά της λίμνης, όπου με τη βοήθεια των υπευθύνων του φορέα Διαχείρισης Κάρλας – Μαυροβουνίου έκαναν με τηλεσκόπια ορνιθοπαρατήρηση σπάνιων πουλιών και πτηνών.  Η δράση ολοκληρώθηκε με την επίσκεψη στο Σουρλίγκειο Γηροκομείο Καναλίων ,όπου οι μαθητές, με αφορμή τις άγιες μέρες , παρέδωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, που συγκέντρωσαν με πρωτοβουλία του σχολείου.

Τα σχόλια είναι κλειστά.