Αποτελέσματα Διαγωνισμού “ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 2019” για την Ε΄ΚΑΙ ΣΤ΄Δημοτικού – Τελετή Βράβευσης

Από την Επιτροπή Διαγωνισμών του Παραρτήματος του Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.), ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 13ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Μαθηματικά + Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄& ΣΤ΄ Δημοτικού, που πραγματοποιήθηκε την 1η Μαρτίου 2019 σε όλα τα σχολεία Πανελλαδικά. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 2.300 μαθητές και μαθήτριες από όλα τα Δημοτικά Σχολεία του Ν. Μαγνησίας.

Ανακοινώνεται ότι στην Τελετή Απονομής, την Κυριακή 9 Ιουνίου 2019, στη μεγάλη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου της Ι. Μ. Δημητριάδος (Κ. Καρτάλη & Ανθ. Γαζή), θα απονεμηθούν μετάλλια, αριστεία και βραβεία στους επιτυχόντες μαθητές, τα ονόματα των οποίων επισυνάπτονται στον παρακάτω πίνακα.
Η Τελετή Απονομής θα διεξαχθεί σε δυο βάρδιες:
α) 10.30-11.30 για τους μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού και
β) 11.45 -12.45 για τους μαθητές της Ε΄ Δημοτικού.

Ανακοινώνεται επίσης ότι θα απονεμηθούν έπαινοι (στους επιτυχόντες μαθητές που έπονται στη βαθμολογία) και τιμητικές διακρίσεις (στους μαθητές που πρώτευσαν στο τμήμα τους) σε κάθε σχολική μονάδα ξεχωριστά κατά την γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς κάθε σχολείου.
Τα ονόματα των μαθητών αυτών θα αναρτηθούν στις 10/6/19 στην ιστοσελίδα του Παραρτήματος eme-mag.gr

ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΦΕΡΩΝ ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΑΒΕΥΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

ΣΤ΄ΤΑΞΗ

ΜΠΑΤΑΚΟΓΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Ε΄ΤΑΞΗ

ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΟΥΒΑΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΜΠΟΥΚΩΡΟΥ ΝΕΦΕΛΗ
ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΑΒΕΥΤΟΥΝ  !!!
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ!!